Прилбичі (TridentLake)

Контакти: +38(098) 819 80 58

Прилбичі відеопрезентація

Опис озера Прилбичі

Про озеро TridentLake - це найбільше спортивне озеро в Україні. Яка налічує 90 повноцінних секторів. Озеро знаходиться в мальовничому місці західної України, в 30 хвилинах їзди від міста Львів на окраїні села Прилбичі.

Інформація про озеро:

Трошки історії

На увагу заслуговують дві версії, одна із яких має наукове обґрунтування в праці М. Худаша «Походження українських карпатських і прикарпатських назв населених пунктів». У ній автор пояснює назву села «Прилбичі» від «префіксально-суфіксального утворення з префіксом при-, коренем -лб- (<лъбъ „лоб“) і суфіксом -ица.

Прилбиця в апелятивному значенні так звана місюрка або чолова надлобна частина шолома». Можливо, що в сиву давнину мешканці поселення займалися виготовленням «прилбиць» для рицарських шоломів. Про виплавку металу з болотної руди і його обробку свідчать археологічні дані. В урочищі Коблів розкопано дві землянки, в яких виплавляли залізо з болотної руди. Друга версія про походження назви села Прилбичі, на нашу думку, також заслуговує уваги. Вихідним словом в ній взято слово «Лбиця» — ймовірна назва гори, яка тепер є частиною села під назвою Велика Гора.

Це і є найдавніша частина села. Можна припустити, що саме вона колись могла називатися «Лбицею». Північний схил гори доволі стрімкий. З-під нього беруть свій початок джерела, які і утворюють невелике водоймище, прозване Теплицею. (Правда, зараз воно досить замулене, запущене і навіть частково штучно засипане). Поселення біля гори «Лбиця» могло і одержати назву При-лбиця. До слова, в давніх архівних документах («Aktach Grodzkich і Ziemskich») зустрічаються варіанти назви Прилбичі і Прилбиця. (c)Wikipedia

Карта глибин

 У повному розмірі

 

Віртуальний помічник по рибалці 🤖🎣