Налобні ліхтарі для ночі на Дніпрі та Кременчуку
Канів, Дніпро — глибина 4–8 м, сом 15–25 кг

Польовий тест трьох налобних ліхтарів під час майських і червневих сесій на Дніпрі біля Канева і мілководдях Кременчуцького водосховища поруч зі Світловодськом. Вейдерси неопренові по грудь, хвилі 1–1,5 м, основні снасті — брайд 0.25 мм і бойли 20 мм.
De-Nova Carp Tackle Headtorch
400 lm білий спот до 50 м, синій 450 nm для видимості шнура, зелений для силуету риби; IPX6, 80 г, 18650 Li‑ion 3000 mAh. Білий режим тримав 4 год, синій — близько 8 годин, зелений понад 12 годин. Синій промінь дозволяє чітко бачити вузли й брайд в 0.3 м плесі, зелений не лякає коропа при підсічці; на комплекті Shimano Beastmaster 12k вузол Albright заводився однією рукою в слині і під струменем бризок.
Dnipro-R Underwater Headlamp
2000 lm XHP50, регульований спот до 100 м, червоний режим, IPX8 занурення до 30 м, вага 120 г, 2×18650. Інтенсивний спот висвічував тіні сома у вертикальному профілі навіть на 5 м, але на високих режимах батарея віддає за 3 години. Вейдерси і сильний бриз — промінь ріже воду, фрікційний гальмо на котушці видно чітко.
LumenK STM-500
300–350 lm, широкий флад і вузький спот, червоний/зелений/білий, IPX7, 100 г, одиночна 18650. Час роботи білим на 200–300 lm — близько 5 годин; червоний режим дає до 9–10 годин для довгих нічних засидок. Найзручніший для коропа в мулистих мілководдях Кременчука: широкий пучок висвітлює вершинку вудилища й обмотку котушки, не створює різких відблисків у воді.
Практичні нотатки: для вузлів на брайді краще мати запасний акумулятор 18650; синій режим допомагає відслідковувати шнур і поплавець; червоний зберігає нічний зір під час чекання покльовки. Ціна/якість: De-Nova — топ для карпфішингу, Dnipro-R — для великого сома, LumenK — універсал для вейдерсів і мілководдя. Промінь зеленої лампи висвітив груди коропа в каламуті — клювання пішло.
Рекомендуємо: акумулятор 18650