Ранкові вікна на Сіверському Донці біля Синельникового
Сіверський Донець біля Синельникового — ранкове вікно 05:00–06:30

У пізньому травні щука й окунь заходять у вербові рукави й устьові плеса, де вода прогрівається й зберігає життя роїв малька. На тих ділянках мінімальний рух, повільний або помірний струм і перші глибини 0.5–2.0 м створюють найнадійніший фронт для ранкового лову.
Де й як клює
Ознаки: дрібні виріювання на поверхні, поодинокі струсання у тихих затоках, коріння верби й повалені гілки дають щуці укриття, а окунь збирається щільними косяками. Якщо поверхня блищить від малька — це основна цільна зона на світанку.
Подачі: для окуня — живе під поплавцем, тихо, з лаконічним монтажем і повідцем близько 20 см від грузила; для щуки — дрібна живиця або компактний джиг біля корчів, повільний твіч після першого світла. Місцеві радять уникати гучних підсадок: шум розсіює косяки.
Спорядження: легкий спінінг 2–7 г або поплавкова вудка для делікатних кльовів; основна ліска 0.16–0.22 мм, при ризику зацепів — товщий шнур; міцний поводок там, де заходить щука. Маленькі shallow soft plastics і мінноутворні твістери працюють у вузьких рукавах краще, ніж великі приманки.
Прогноз: до кінця травня ранкові вікна тримаються стабільно — вода в затоках теплішає швидше, і риба може залишатися в прибережних зонах скоріше, ніж у середній течії. На світанку — перші покльовки, а вже за годину косяк може розпастися під тиском лову.
Рекомендуємо: чутливий поплавець для окуня