Чемпіонат України з дисципліни ловля на Донну Вудку. FEEDER FREE STYLE METHOD 2023р

Чемпіонат України з дисципліни ловля на Донну Вудку. FEEDER FREE STYLE METHOD 2023р

Керівник напрямку - Солодовник Микола Анатолійович тел: +38 (066) 999 72 18

Кіровоградська область, Кропивницький район, селище Суботці, водойма "Карпич"
Посилання на Google карту з місцем розташуванням водойми: https://goo.gl/maps/Yi9D7Sqm2FYueHbu8

Заявки приймаються на офіційну електронну пошту ФРСУ дисципліна «Ловля донною вудкою»: solodoksolodok@gmail.com
А також попередній запис у групі Viber дисципліни FFSM за посиланням

Положення про проведення Чемпіонату України з дисципліни «Ловля донною вудкою» (Feeder Free Style Method) 3-6 серпня 2023р.

1. Цілі і завдання проведення змагань
- сприяння розвитку риболовного спорту в Україні, активізації навчально-тренувальної роботи в спортивних секціях, клубах, ФСТ та відомствах;
- визначення кращих спортсменів та підвищення їхньої майстерності;
- пропаганда здорового способу життя та популяризація риболовного спорту;

2. Організація та проведення змагань
Загальну організацію змагань здійснює ФРСУ, Кіровоградська обласна Федерація риболовного спорту, за підтримки Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Кіровоградської ОДА. Проведення змагань здійснює суддівська бригада, згідно з діючими правилами проведення Всеукраїнських змагань з дисципліни «Ловля донною вудкою» (Feeder Free Style Method), і даного "Положення".
Суддівська колегія:
Суддівська бригада 3-8 чоловік.
Головний суддя змагань : Віжанський Віталій, Головний секретар змагань: Фідюнин Руслан, лінійний суддя Лучшев Олександр- судді здійснюють контроль дій учасників, заповнюють протоколи змагань, підводять підсумки та здійснюють нагородження.

3. Місце і час проведення
03-06 серпня 2023 року. Кіровоградська область, Кропивницький район, селище Суботці, водойма "Карпич"
Посилання на Google карту з місцем розташуванням водойми: https://goo.gl/maps/Yi9D7Sqm2FYueHbu8
4. Учасники змагань
4.1. Змагання особисто-командні. Склад Команди: чотири спортсмени учасники, запасний спортсмен, тренер та координатори .
4.2. До участі у змаганні допускаються Команди обласних Федерацій риболовного спорту, які сплатили організаційний внесок та подали Заявку на участь, що подана у строки та відповідає вимогам зазначеним у Правилах проведення змагань з дисципліни «Ловля донною вудкою» (надалі Правила проведення змагань). Учасникам присвоюється реєстраційний номер, який буде перепусткою на змагання та атрибутом для встановлення особи спортсмена.
Організаційний внесок становить:
- 100 євро з команди які ідуть у фонд збірної України, та внесок у національній валюті окремо, який піде на організаційні витрати, пов’язані з проведенням ЧУ.
Розмір гривневого внеску на організаційні витрати становить: 8500грн з команди, без урахування оренди водойми. Оренда водойми становить 300грн сектор вдень. Тренування у 1 секторі можливо двом спортсменам.


Заявки приймаються до 17:00 02 серпня 2023р.
4.3. До участі у Кубку України у 2023р допускаються дві Команди від кожної обласної федерації та спортсмени Автономної Республіки Крим, областей, м. Києва і Севастополя.
4.4. Заявки приймаються на офіційну електронну пошту ФРСУ дисципліна «Ловля донною вудкою»: solodoksolodok@gmail.com
А також попередній запис у групі Viber дисципліни FFSM за посиланням https://invite.viber.com/...
Деталі за телефоном: +380669997218
4.5. У попередній заявці має бути така інформація:
- осередок Федерації риболовного спорту, що делегує Команду;
- прізвище та ім`я по батькові кожного з учасників Команди (повністю);
- рік народження;
- спортивний розряд;
- прізвище та ім`я тренера (тренерів) Команди;
- контактний номер телефону.
Попередні заявки надсилаються на електронну адресу: solodoksolodok@gmail.com
4.6. Учасники змагань несуть повну відповідальність за наслідки, спричинені порушенням правил безпечного поводження на водоймі, правил техніки безпеки , спортивного режиму, та норм поведінки в громадських місцях.
4.7. Змагання рейтингові та які являються частиною 2го відбіркового етапу у збірну України.
Відбір у збірну України проходить у 2023р за командним заліком за результатами 6 турів: Кубка України (3 тури) Чемпіонату України (3 тури), та визначається за найменшою кількість балів серед команд.
Команда у якої найменша сума балів за результатами 6 турів після проведення КУ та ЧУ визначається як збірна України з дисципліни ловля на Донну вудку, яка має право представляти Україну на чемпіонаті світу у 2023р, який відбудеться у Іспанії.
За умови додаткової організаторської квоти на ще одну команду від однієї країни, на ЧС має право їхати команда, яка за рейтингом КУ та ЧУ 2023р посіла 2 місце.
4.8. Зона змагань – Кіровоградська область, Кропивницький район, селище Суботці, водойма "Карпич"
https://goo.gl/maps/Yi9D7Sqm2FYueHbu8

5. Загальні положення
5.1 Змагання проводяться згідно діючих Правил проведення Всеукраїнських змагань з дисципліни «Ловля донною вудкою» (Feeder Free Style Method).
5.2. Змагання особисто-командні і проводяться в три тури. Тривалість туру 5 годин.
5.3. Кожен учасник виступаючої Команди повинен мати 5 коропових мішків для зберігання риби вагою більше 2-х кілограмів. Коропові мішки повинні бути не менш ніж 80см у довжину та 60см у висоту (без урахування ручок), обладнані застібкою «блискавкою», промарковані бирками на яких вказано фамілію та ім’я спортсмена, що є власником мішку та оснащені поплавцем яскравого кольору, який має бути надійно закріплений, виключно, на зовнішній частині мішку. Використовувати коропові мішки на «зятяжках» та менші за вказані розміри заборонено.
5.4. Риба вагою більше 2-х кілограмів зберігається виключно у коропових мішках та перекладається в короповий мішок над зволоженим короповим матом. За необережне поводження із рибою передбачена ДИСКВАЛІФІКАЦІЯ.
5.5. Спіймана Риба менша за 2 кілограми може зберігатись у садках. Садок повинен мати мінімальний діаметр 40 см для круглої форми садка або мінімальну діагональ 50 см (прямокутна форма) і мінімальну довжину 3,50 метри. Під час проведення змагань він повинен бути занурений у воду не меншу ніж на 1,5 м. Використання інших засобів для зберігання улову забороняється.
5.6. Для уникнення надмірної кількості впійманої риби в садку (що призводить до її травмування), учасник змагань повинен використовувати два садки одночасно, та за потреби розділяти улов по двох садкам під час риболовлі.
5.7. Якщо в улові присутня велика риба, організатори можуть передбачити в програмі змагань обмеження за вагою, при перевищенні якого риба повинна бути негайно зважена під час туру суддею і відпущена назад у водойму.
5.8. Снасть для лову риби в обов'язковому порядку повинна бути оснащена годівницею, яка може мати форму наведену нижче:

Всі інші форми годівниць – ЗАБОРОНЕНІ. За порушення передбачено ДИСКВАЛІФІКАЦІЮ.
Заборонені годівниці:
5.9. Дозволені тільки безпечні, ковзаючи In-Line монтажі наведених на малюнку годівниць, які дозволяють рибі звільнитися від оснащення в разі обриву основної волосіні. In-Line монтаж - це монтаж при якому годівниця безперешкодно, без зусиль, може переміщатися по лідкору, шок-лідеру, волосіні в сторону котушки до її закінчення.
5.10. Всі годівнички незалежно від матеріалу (метал, пластик або інший матеріал), не зважаючи на його форму (циліндрична, паралелепіпеда та інше) повинні відповідати наступним вимірам:
- Максимальна довжина 7 см, максимальна ширина або діаметр 5 см, мінімальна вага 15 гр;
- Мінімальна довжина 1,5 см, мінімальна ширина або діаметр 1,5 см.
5.11. Годівнички під час ловлі можуть використовуватись як пусті або з прикормкою або/чи з насадкою.
5.12. Довжина використовуємих вудлищ повинна бути не більш ніж 4,572 метри.
5.13. Спортсмен не обмежений у кількості запасних вудлищ. Лов риби повинен відбуватись лише одним вудлищем в будь-який час, яке може перебувати як в руках, так і на спеціальній підставці. Таке вудлище повинно бути оснащене котушкою та годівницею. Гачок на запасному (их) вудлищі (ах) може бути з насадкою, проте годівниця (ці) мають бути пустими.
5.14. Закорм (стартове годування) можливо здійснювати будь-яким вудилищем для донної ловлі. що відповідають вимогам даних Правил.
5.15. При риболовлі на котушках дозволено використовувати виключно жилку. Мінімальний діаметр 0,25мм. За порушення передбачена. – ДИСКВАЛІФІКАЦІЯ.
5.16. Шнур дозволено використовувати в якості шок-лідера, але не більше 12 метрів.
5.17. Закидання годівниці без сходження з котушки жилки забороняється. Під час закидання дужка котушки повинна бути відкрита, а жилка повинна вільно сходити.
5.18. Довжина повідця вимірюється від краю годівнички до краю гачка та повинна становити довжину не більше 25 см.
5.19. Дозволяється застосовувати лише без бороді одинарні гачки. Максимальна ширина гачка від жала до його цівки становить 7мм ( №10).
5.20. Дозволяється використовувати волосяний монтаж, зв'язаний виключно на жилці. Повідковий матеріал зі шнура, або шнур-заборонено.
5.21. На волосяний монтаж дозволяється використовувати, тільки натуральні насадки, або виготовлені плаваючі насадки (pop-up), нейтральної плавучості wafters та balanced, пелетс з отвором (pellets drilled) та без отвору, варені та розчинні бойли будь-якого розміру. На гачок без волосяного монтажу дозволяється використовувати натуральні зернові насадки: кукурудза, горох, перловка, а також живі: червоні хробаки, личинки мух, опариш, пінки, виготовлені насадки такі як м’який пелетс, або пелетс під гуму.
5.22. Синтетичні насадки по типу силіконові опариші, мотилі, кукурудза, і т.д заборонені.
5.23. Риба зараховується у всіх випадках коли вона зловлена на гачок, навіть якщо риба підсічена не за рот. Якщо виловлена риба зірвалась з гачка та впала на землю (платформу, спортсмена, стіл і т.д.) та не доторкнулась води, цю рибу спортсмен може підняти та вона йде до заліку.
5.24. Коли спортсмен спіймав рибу, будь-яка подальша риболовля заборонена поки риба не буде поміщена у садок або короповий мішок.
5.25. Під час змагань спортсменам дозволяється користуватися платформами, розміри яких не перевищують 1 метра по довжині і ширині. Платформи, ящики, стільці і т.д., на яких розміщується спортсмен, повинні розташовуватися в одну лінію. Дозволяється занурення передніх ніг у воду, в той самий час обов’язковим є знаходження задніх ніг платформи на суші. Поруч з місцем розміщення спортсмена в одну лінію з основною платформою можуть бути встановлені додаткові платформи, столи, призначені виключно для допоміжного устаткування і пристосувань. Під час туру спортсмен може відсунути платформу тільки назад (у бік від води). У разі значного падіння рівня води платформу вперед можна посунути тільки за рішенням суддівської бригади.
5.26. Дозволяється використовувати платформу-плиту в максимальному розмірі 1x1 метр.
Спортсмени мають право підготувати необмежену кількість вудлищ, але одночасно ловити мають право тільки одним.
Спортсмени зобов’язані керуватися спортивними принципами, обман та фальсифікації заборонені.
Використання підсака обов’язкове при виважуванні будь-якої за розміром риби.
5.27. В разі порушення правил та пунктів даного положення та Правил проведення з дисципліни «Ловля донною вудкою», спортсмен отримує усне зауваження або попередження від судді. Три попередження за порушення різних положень або два порушення одного положення протягом змагання приводять до дискваліфікації (результат змагання – відповідає відсутності улову в двох турах).
Оскарження дій суддів подається в письмовому вигляді, та розглядається головним суддею. Оскарження необхідно подати не пізніше ніж за годину після закінчення туру, в якому відбулася ситуація.

6. До заліку приймається УСЯ ВПІЙМАНА РИБА.
Змагання проводяться за принципом «СПІЙМАВ -ВІДПУСТИ». Вся піймана риба після зважування повинна бути негайно відпущена в воду.
Під час контрольного зважування риби, дозволяється допомагати спортсмену координаторам чи тренеру з їхньої команди або суддям, без участі спортсмена.
7. Визначення та нагородження переможців:
7.1. Переможці змагання у Командному заліку визначаються за кількістю суми місць здобутих спортсменами Команди у чотирьох зонах «А» «В» «С» «D». При однаковій сумі місць береться до уваги сумарна вага улову команди.
7.2. Переможці визначаються в номінаціях:
Командна першість:
1 місце;
2 місце;
3 місце;
Особистий залік:
1 місце;
2 місце;
3 місце;
7.3. Всі призери будуть нагороджені пам’ятною атрибутикою та цінними призами від Федерації риболовного спорту України, та спонсорів за умови їх виділення.
8. Регламент:
Заборона на тренування в зоні змагань встановлюється на 7 днів так, щоб строк такої заборони спливав за три дні до офіційного тренування.
ЗАБОРОНА на проведення Тренування з 24 липня по 30 липня 2023 включно. Тренування та відвідувати водойму Спортсменами Учасниками змагань Заборонено!
Тренувальний процес дозволено розпочати з 31.07.2023р
Офіційне Тренування є обов’язковими для Команд Учасників та проводиться 03 серпня 2023р.
03.08.2023.
Офіційне тренування на водоймі відбувається з 10:00 до 15:00 год. 15:30-16:00 -Реєстрація Команд на водоймі «Карпич», перевірка документів та довідок. (присутні лише капітани, та тренери команд).
16:00-16:30 - Збір Капітанів Команд та Жеребкування зон першого Туру.

04.08.2023.
07:00-07:30 - Урочисте відкриття, представлення Команд Учасників Змагань; 07:30 – Жеребкування секторів першого туру 07:40 - Вхід в Сектор
08:50 - Перевірка привади;
09:50 - Стартове годування;
10:00 - Старт першого туру;
15:00 - Фініш першого туру;
15:00-16:00 - Підрахунок та оголошення результатів першого туру;
16:00-16:30 – Жеребкування зони другого Туру.(Присутні капітани, або тренери команди)
05.08.2023.
07:00-07:30 – Жеребкування секторів другого туру 07:40 - Вхід в Сектор
08:50 - Перевірка привади;
09:50 - Стартове годування;
10:00 - Старт другого туру;
15:00 - Фініш другого туру;
15:00-16:00 - Підрахунок та оголошення результатів другого туру;
16:00-16:30 – Жеребкування зони третього Туру.(Присутні капітани, або тренери команди)
06.08.2023.
07:00-07:30 – Жеребкування секторів третього туру 07:40 - Вхід в Сектор
08:50 - Перевірка привади;
09:50 - Стартове годування;
10:00 - Старт третього туру;
15:00 - Фініш третього туру;
15:00-17:00 -Підрахунок результатів третього туру та підрахунок загальних результатів та рейтингу;
17:00-Урочисте нагородження переможців Кубку України, закриття змагань.

Сигнали що подаються під час проведення Кубку України:
1 Сигнал - Вхід в Сектор «старт/фініш»
2 Сигнал - 5 хвилин до початку перевірки привади,
3 Сигнал - Перевірка привади,
4 Сигнал - Стартове годування, 10 хв.
5 Сигнал - Старт першого туру;
6 Сигнал - Шостий сигнал означає, що залишилось 5 (п’ять) хвилин до фінішу ловлі.
7 Сигнал - Фініш туру; після сигналу, тільки риба, яка спіймана та витягнута з води, в тому числі, яка заведена до підсаки йде до заліку.
9. Журі
Для вирішення виникаючих спірних ситуацій та застосування санкцій, передбачених правилами, створюється журі, що формується під час зборів капітанів.
. Журі формується таким чином:
- Президент ФРСУ або особа, уповноважена ним.
- Голова обласної Федерації - організатор змагань.
- Присутні члени президії ФРСУ.
- Головний суддя змагань.
- Капітани команд-учасниць (кілька осіб).
Всі спірні питання не прописані в діючих правилах Б/С, розглядаються журі. Рішення журі остаточне і оскарженню не підлягає.
До участі у змаганні допускаються команди обласних Федерацій риболовного спорту, дві команда від Федерації.
До участі у змаганні допускаються особи віком старше 18 років з відповідним станом здоров'я, які отримали запрошення організаторів.
Додаткові квоти команд від обласних Федерацій:
- Кропивницька область + 1 команда як організатор змагань.
Учасникам присвоюється реєстраційний номер, який буде перепусткою на змагання та атрибутом для встановлення особи спортсмена.
Учасники зобов'язані:
- дотримуватись правил поведінки на водоймі та техніки безпеки;
- дотримуватись правил змагань і даного положення;
- дотримання морально-етичних норм поведінки в суспільстві;
- бути екіпірованим належним чином для безпечної участі в змаганні;
- беззастережно дотримуватись розпорядження і вказівок суддів;
- при погіршенні стану здоров'я терміново повідомити головного суддю.
Учасники змагань несуть повну відповідальність за наслідки, до яких може привести порушення ними правил поведінки на водоймі, правил техніки безпеки, спортивного режиму, норм поведінки у громадських місцях.
При реєстрації команди, безпосередньо на водоймі, необхідно мати:
- заявку (заявка на одну команду), оформлену належним чином: з підписами та печатками керівника обласного управління спорту, головою обласної Федерації, лікаря, мед закладу, та тренера команди (оригінал);
- індивідуальну страховку на кожного спортсмена (страховий поліс повинен передбачати участь у спортивних змаганнях), в тому числі і запасного (оригінал).
-До участі у змаганнях допускаються спортсмени які сплатили членські внески за 2023 рік, та отримали посвідчення спортсмена ФРСУ у електронному додатку за посиланням:
followthefish.net
При відсутності одного з документів спортсмен або команда не допускаються до змагань.
З повагою,
Керівник напрямку
Солодовник Микола Анатолійович тел: +38 (066) 999 72 18

СпонсориПрогноз кльову у твоєму смартфоні 🐠